Integracje Gaius-Lex z Outlookiem, Gmailem, OneDrive i Dyskiem Google są już dostępneDowiedz się więcej

orzeczenie I SA/Lu 478/26.

Sygnatura
I SA/Lu 478/26
Data
5 listopada 2026
Organ
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie

Treść dokumentu

Pismem z 2 września 2026 r.

Z.

W. (skarżąca) wniosła do tutejszego Sądu skargę na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia 16 lipca 2026 r., nr SKO.41/1906/P/2026 w przedmiocie podatku od nieruchomości za 2026 r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I z 30 września 2026 r. skarżąca została wezwana do uzupełnienia uiszczonego wpisu od skargi o kwotę 300 złotych, w terminie siedmiu dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Przesyłka zawierająca powyższe wezwanie awizowana była dwukrotnie z powodu nieobecności adresata: po raz pierwszy w dniu 6 października 2026 r., po raz drugi w dniu 14 października 2026 r., następnie w dniu 22 października 2026 r. przesyłka została zwrócona nadawcy z adnotacją " ZWROT nie podjęto w terminie".

Do dnia wydania niniejszego postanowienia skarżąca nie wpłaciła żądanej kwoty wpisu sądowego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje.

Skarga podlega odrzuceniu.

W myśl art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r.

Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skarga, od której - mimo wezwania - nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu.

W przedmiotowej sprawie termin do uiszczenia wymaganego wpisu od skargi upłynął bezskutecznie skarżącej z dniem 27 października 2026 r.

Jest tak dlatego, że wezwanie doręczone zostało stronie w sposób zastępczy (w drodze fikcji doręczenia) w dniu 20 października 2026 r.

Zgodnie bowiem z art. 73 p.p.s.a.