Integracje Gaius-Lex z Outlookiem, Gmailem, OneDrive i Dyskiem Google są już dostępneDowiedz się więcej

Postanowienie III FZ 406/26.

Sygnatura
III FZ 406/26
Data
3 listopada 2026
Organ
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie

Treść dokumentu

M.

M. (skarżący) wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na opisane w sentencji postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Przemyślu W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I z 26 maja 2026 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Na ww. zarządzenie skarżący złożył zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z 21 sierpnia 2026 r. sygn. akt III FZ 406/26 oddalił zażalenie skarżącego na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału I Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 26 maja 2026 r.

W związku z powyższym w wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I z dnia 2 października 2026 r. wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z 26 maja 2026 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu od wniesionej skargi w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

Przesyłka zawierająca przedmiotowe wezwanie została odebrana przez skarżącego 13 października 2026 r. co wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy (k.39).

Termin do uiszczenia wpisu upłynął z dniem 20 października 2026 r.

Wpis nie został uiszczony.